Warsztaty profilaktyczne dla uczniów naszej szkoły

19 lutego 2020r w Szkole Podstawowej w Rokietnicy  odbyły się spotkania warsztatowe dla uczniów z klas III-VIII prowadzone przez TRENERA z firmy PROGRES Instytut Rozwoju i Edukacji. W czasie zajęć poruszane były kwestie szeroko pojmowanej profilaktyki uzależnień, asertywności.

Wśród uczniów realizowana była tematyka przemocy i agresji, a także nowej formy – cyberprzemocy. Młodsze dzieci dowiedziały się podczas warsztatów jak efektywnie radzić sobie z trudnymi emocjami takimi jak złość i do czego może ona prowadzić, gdy nie jest pod naszą kontrolą. Dzieci wskazywały także niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z Internetu i sposoby unikania zagrożeń w Sieci. Starsza młodzież dokonywała rozróżnienia pojęć „przemoc”, „agresja”, wspólnie omówione zostały różne zachowania i sytuacje przemocowe oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji, gdy przemoc dotyczy młodych ludzi. Uzyskali oni także informację, gdzie mogą szukać pomocy dla siebie i dla swoich kolegów/koleżanek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Omówione zostały także zagrożenia płynące z korzystania z Internetu, które młodzież zna, niekiedy nawet ze swojego doświadczenia. Młodzież bardzo chętnie współpracowała  i angażowała się w poszczególne ćwiczenia.

Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w przyszłości.

TEMATYKA WARSZTATÓW

Lp.

Temat

„Przemoc to niemoc!”

„Lawina emocji - czyli co nam  w duszy gra?”

„Motywowanie do nauki”

V, VI

„ZUI - nie daj się wciągnąć”

V, VI