SPOTKANIE Z SAMORZĄDOWCEM

6 lutego 2020 r. odbyło się kolejne z cyklu „spotkanie z ciekawymi ludźmi”, tym razem z samorządowcem. Na zaproszenie ósmoklasistów do szkoły przybył Wójt Gminy Rokietnica p. Witold Szajny. Towarzyszyła Mu Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy p. Agata Bury. W ciekawej prelekcji p. Wójt przedstawił krótko samorządność na przestrzeni dziejów oraz historię powstania Gminy Rokietnica. Omówił funkcjonowanie gminy, a także podejmowane przez rokietnicki samorząd działania, projekty i plany rozwojowe. Następnie uczniowie zadawali liczne pytania, na które p. Wójt udzielał odpowiedzi. Poruszone przez młodzież zagadnienia wzbudziły zainteresowanie naszych miłych gości, którzy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali ich pomysłów służących m.in. uatrakcyjnieniu i efektywnemu zagospodarowaniu wolnego czasu młodych mieszkańców.

Była to atrakcyjna lekcja wiedzy o społeczeństwie, jak również lekcja obywatelskiego wychowania do odpowiedzialności za pomyślny rozwój naszej gminy.

kilka fotek z Gmina Rokietnica  - kliknij