„Ortograficzna corrida” - klasowy konkurs ortograficzny.

„Ortograficzna corrida”  - klasowy konkurs ortograficzny.

Uczniowie klasy IV przez cały rok szkolny zmagali się na lekcjach języka polskiego z zawiłościami polskiej ortografii i pod koniec roku szkolnego mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali reguły ortograficzne, pisząc dyktando „najeżone” wyrazami z trudnością orograficzną. Celem konkursu  było również promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli. Opowiadanie  o zbliżających się wakacjach okazało się bardzo trudne, ponieważ nikt z uczestników nie napisał tekstu bezbłędnie. Gratulujemy laureatom, którzy napisali dyktando z  najmniejszą ilością błędów , a są to: Jakub Niedochodowicz, Dominika Dańczura, Amelia Wota, Kornelia Wota, Magdalena Dragan.