Sprawozdanie ze szkolnego konkursu pieśni i piosenki patriotycznej ,,TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA"

Sprawozdanie ze szkolnego konkursu pieśni i piosenki  patriotycznej  ,,TO JEST MOJA MATKA, TA OJCZYZNA"

Dnia 15 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Rokietnicy  odbył się  przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
Głównym celem konkursu było  rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, do regionu i miejscowości, w której żyjemy. To także doskonała okazja dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością.  W przeglądzie wzięli udział soliści oraz zespoły wokalne w trzech kategoriach wiekowych – klasy 0-III i IV-VII szkoły podstawowej  i gimnazjum. Każdy uczestnik prezentował jeden utwór o treści patriotycznej.
W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 23 uczestników ocenianych przez jury plus klasy 0-III.
Nagrodzeni:

W kategorii klas IV-VII:
- I m. Zuzanna Kość  i   Amelia Bąk
- II m. Oliwia Flejszar i Natalia Kaszuba
- II m. Martyna Kozior i Gabriela Salamon
- III m. Weronika Grzeszczak, Kinga Wota i Kornelia Kapłon
- III m. Amelia Broda, Amelia Kostkowicz, Maja Drozd, Paulina Świerczek i Nikola Kurzydło

W kategorii  klas gimnazjum:
- I m. Michał Sidor
- II m Aleksandra Karuś i Klaudia Gala
- III m. Anna Świerczek i Martyna Szkoła
- IIIm. Ewa Baran i Paulina Ciurko

W kategorii „instrument”:
- I m. Kornelia Kapłon, Seweryn Maj, Sylwester Godzień
Gratulujemy dzieciom odwagi, uzyskanych sukcesów  i zachęcamy serdecznie  do wspólnego śpiewania połączonego z poezją pisana przez naszych uczniów w następnym roku szkolnym.