Wyjazd do MOK w Jarosławiu na spektakl pt. „Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci”

18  grudnia 2017r. uczniowie  kl. II i III odwiedzili MOK w Jarosławiu, gdzie obejrzeli spektakl pt. "Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci ” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.  Para bliźniaków Kuba i Buba, poznają podstawowe pojęcia i zasady obco brzmiącego savoir-vivre’u  w humorystyczny sposób uczą  się trudnej sztuki dobrego zachowania. Wraz z naszymi sympatycznymi bohaterami, dzieci dowiedziały się zatem czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę.

Niesforne rodzeństwo podpowiada jak odkładać sztućce po skończonym posiłku i dyskretnie ziewać. Zgrabne, sympatyczne i dowcipne sytuacje z życia codziennego i lekka  muzyczna formuła spektaklu   pomagają  zapamiętać dobre maniery, a samo przedstawienie  to  świetny wstęp do rozmów z dziećmi na temat zachowania własnego i bohaterów a także podstawowych pojęć etykiety.  Ciekawa scenografia, niesamowite efekty świetlne, wesołe piosenki. a przede wszystkim gra aktorów sprawiła, że przedstawienie było dla dzieci ogromnym przeżyciem.