Ognisko integracyjne kl I

W piękny wrześniowy dzień, uczniowie klasy I, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach wybrali się wraz z wychowawcą i rodzicami na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Miała ona charakter integracyjny, a także edukacyjno-przyrodniczy. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek przygotowanych przez rodziców i wesołej zabawy dzieci.

Las, świeże powietrze oraz piękne widoki okolic Pruchnika dostarczyły uczniom wiele wrażeń. Jest to szczególnie urokliwe miejsce z racji lokalizacji i zagospodarowania. Znajdują się tu tablice informacyjne o lesie, jego ochronie oraz występującej roślinności. Ciekawym dziełem leśników są tablice w formie zagadek, gdzie na jednej stronie są wizerunki zwierząt, a po jej odwróceniu pojawiają się odpowiedzi. Wędrując po lesie, dzieci miały okazje obserwować piękno natury, podziwiać  okolice z wieży widokowej i pogłębić swoją wiedzę o lesie.