Wycieczka, wycieczka, wycieczka

Wycieczka, wycieczka, wycieczka

Wycieczka to lekcja patrzenia, słuchania, myślenia, mówienia i przeżywania, o czym przekonali się uczniowie klasy II a i II b w trakcie całego roku szkolnego 2015/16, uczestnicząc w wielu klasowych i szkolnych wycieczkach. Najczęściej wraz z wychowawcami: p. Lidią Kapłon i p. Anną Pałys uczestniczyli w wycieczkach humanistycznych, na przedstawienia teatralne i zwiedzanie zabytków Jarosławia. Nieco inny charakter miał wyjazd do Przemyśla i Bolestraszyc 25 maja 2016 r. W Przemyślu uczniowie udali się do Muzeum Fajek i Dzwonów, obejrzeli nietypową kolekcję dzwonów i fajek, a także poznali niesłychanie rzadkie zawody – ludwisarstwo i fajkarstwo, z których słynie to miasto w kraju i za granicą. Z Wieży Zegarowej podziwiali Starówkę i okolicę, a po zjedzeniu pysznych lodów, udali się do Bolestraszyc.

W Arboretum uczniowie pod okiem wychowawców oraz nauczyciela biologii – p. Bogumiły Grymuzy i przewodnika mogli podziwiać, m.in. kolekcję rzadkich gatunków flory, lilie wodne na stawie z bujną nadbrzeżną roślinnością, wiklinowe rzeźby, przejść się starą aleją parkową, czy zygzakowatym mostkiem na stawie, albo zagubić się w wiklinowym labiryncie… Pobyt na świeżym powietrzu wzmógł apetyt, toteż wszyscy chętnie zjedli kiełbaski usmażone nad ogniskiem i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Z kolei wycieczka do kina 15 VI 2016 r. na film pt. „Alicja po drugiej stornie lustra” przeniosła uczestników na chwilę do magicznego świata. Kraina Czarów urzekła oglądających, ale i uświadomiła, jak ważna w życiu realnym jest  prawdziwa przyjaźń. Podczas oglądania tej niezwykłej baśni uczniowie uzmysłowili sobie, że film ma także charakter powiastki filozoficznej, która przekazuje banalną, ale jakże ważną prawdę o czasie i jego upływie oraz o tym, że – przeszłości nie można zmienić, ale można się z niej wiele nauczyć. Zanim gimnazjaliści wrócili do szkoły, mogli posilić się w pizzerii i zjeść lody, podziwiając jarosławską Starówkę.

Wyjazdy były świetną okazją do integracji między uczniami, dostarczyły wrażeń, a jednocześnie stały się doskonałą konfrontacją książkowej wiedzy z otaczającą rzeczywistością.