Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”

Dzień Otwarty to szansa na promocję szkoły oraz zwrócenie uwagi na jej działalność w środowisku. Pierwszy raz taka uroczystość odbyła się w zeszłym roku szkolnym a jej najważniejszym punktem było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół w Rokietnicy reprezentowanym przez p.dyrektor Annę Żołyniak a Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie reprezentowaną przez p. prezes dr Elżbietę Puacz.

Celem tej inicjatywy było podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcanie jej do zgłębiania wiedzy o prozdrowotnym stylu życia. Postanowienie to realizuje się m.in. poprzez współpracę młodzieży w zakresie akcji społecznych promujących zdrowie. Stąd kontynuacja tych działań i organizacja kolejnego Dnia Otwartego Szkoły pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo” pod honorowym patronatem Wojta Gminy Rokietnica p. Bożeny Gmyrek i Starosty Jarosławskiego p. Tadeusza Chrzana. Podobnie jak w zeszłym roku była to okazja do podsumowania akcji profilaktycznych oraz włączenia środowiska do wspólnej zabawy i edukacji prozdrowotnej.

Przygotowano wiele atrakcji m.in.:

• Porady zdrowego żywienia (dr Sabina Wolak -  Studio żywienia i dietetyki OMEGA w Jarosławiu)
  • Jak zadbać o cerę (Medyczno Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu)
  • Turniej sportowy WALKA Z ROBOTEM (UKS Rokita w Rokietnicy)
  • Quizy o tematyce zdrowotnej
  • Zdrowe przekąski

a dzięki uprzejmości sponsorów dla najmłodszych WĘDKA SZCZĘŚCIA i zdjęcie z ulubioną maskotką.

Działaniom związanym z ochroną zdrowia towarzyszą działania związane z bezpieczeństwem stąd możliwość uczestniczenia podczas Dnia Otwartego Szkoły w spotkaniach:

• Bądź bezpieczny (porady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym przygotowane przez Ośrodek Szkolenia Kierowców WIRAŻ w Jarosławiu)
  • Pierwsza pomoc (praktyczna nauka zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia drugiej osoby przygotowane przez ratownika GOPR  p Jacka Hołuba)

Dodatkowo Dzień Otwarty Szkoły to możliwość wykorzystania czasu na proorientację zawodową uczniów.W tym roku młodzież mogła skorzystać z porad MOBILNEGO CENTRUM EDUKACJI ZAWODOWEJ oraz warsztatów o tematyce „Przedsiębiorczość dla najmłodszych” Banku Pekao i Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Jarosławiu.

Zaproszeni goście i wszyscy chętni mogli w tym dniu również pooglądać artystyczne występy uczniów oraz wziąć udział w akcji Samorządu Uczniowskiego „Spacerkiem po szkole” i wpisać się do księgi pamiątkowej w otwartej w dniu nadania imienia szkole IZBIE PAMIĘCI, która jest chlubą i wizytówką szkoły ze względu na ciekawe eksponaty i pamiątki związane z patronem Janem Pawłem II, udostępnione dzięki zaangażowaniu ks. dziekana Jacka Chochołka proboszcza tutejszej parafii.