Dzień Ziemi 2016

Światowy Dzień Ziemi – to największe ekologiczne święto świata, obchodzone obecnie w 192 krajach. Różnie na całym świecie odbywają się te obchody – są marsze, wystawy, wiece, wspólne sadzenie drzew.  Ze Światowym Dniem Ziemi co roku związane jest jakieś hasło przewodnie. W tym roku jest to „Palący temat–niska emisja”. Hasło ma zwrócić uwagę na szybko postępujące zanieczyszczenia powietrza, których przyczyną są też piece naszych gospodarstw domowych. Wdychane powietrze przechodzi przez organizm, dlatego ważna jest jego jakość. Dbajmy przynajmniej o to, aby nie  rozpalać i nie palić w piecu „byle czym”, bo to, co wyleci przez komin, prędzej czy później  trafi do nas z powrotem, tylko już w innej postaci.

Uroczystość w naszej szkole pod opieką pań  Bogumiły Grymuza i Magdaleny Dyl rozpoczął program artystyczny wykonany przez uczniów Szkoły Podstawowej wprowadzający wszystkich w „leśne klimaty”. Przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki” wprowadziło wszystkich do świata baśni – fantastyki, ale nie zapomnieli o rzeczywistym przesłaniu, jakie niesie za sobą święto naszej planety. Na koniec odbył się krótki konkurs ekologiczny dla przedszkolaków i uczniów klas I-III o tematyce ekologicznej. Miejmy nadzieję, że uroczyste przeżywanie takiego dnia zaowocuje większą świadomością ekologiczną naszych uczniów. Przedstawienie bardzo podobało się widzom, a aktorzy otrzymali duże brawa.