Juliusz Słowacki i jego epoka

Tradycyjnie już w kwietniu w ZSTiL im. J. Słowackiego odbył się konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. „Juliusz Słowacki i jego epoka”zorganizowanym pod honorowym patronatem Senatora RP M. Golby i Starosty Jarosławskiego. 1 kwietnia 2016 r. wśród 66 gimnazjalistów z terenu „byłego” województwa przemyskiego znalazły się uczennice z kl. II a:
Kamila Kapłon, Gabriela Kiper, Dominika Kosteczko, Izabela Skupień, Eliza Stefanowska, Kinga Wańkowicz. Konkurs buł dwuetapowy: uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 74 pytań dotyczących życia i twórczości Słowackiego oraz epoki, w której tworzył. Spośród piszących wyłoniono do finału 5 osób, które odpowiadały ustnie na pytania zdawane przez jury.
Gratulacje dla Kamili Kapłon, która przeszła do finału i otrzymała wyróżnienie, wykazując się bardzo rozległą wiedzą na temat Słowackiego i jego epoki.