„Hej kolęda, kolęda”

W sobotę 9.01.2016 r. o godz. 9.00 rozpoczął sie V Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Było V kategorii. Zgłosiło się około 70 uczestników. W I kategorii uczestniczył oddział przedszkolny. II kategoria, to klasy I – III szkół podstawowych. W kolejnej kategorii udział brali uczniowie klas IV-VI. Uczestnicy IV grupy to uczniowie klas I-III z gimnazjum. Ostatnia grupa, to kategoria mieszana. Prezentowane były dwa przygotowane utwory przez solistów, duety, tria, zespoły oraz scholę parafialną.

W komisji konkursowej zasiadła prezes Akcji Katolickiej w Rokietnicy – pani Maria Szajny, organista z Tapina – pani Jolanta Koniuszy oraz organista z Tuligłów – pan Adam Potoczny. Z każdej kategorii zostali wyłonieni najlepsi. Reprezentacja naszej szkoły była dość liczna i oprócz umiejętności wokalnych popisali się grą na różnych instrumentach.

Laureaci Szkoła Podstawowa:

Soliści:
II miejsce - Natalia Jakubas kl. V
II miejsce - Martyna Szkoła kl. VI
III miejsce – Anna Świerczek kl. VI

Tria:
I miejsce – Natalia Kaszuba, Oliwia Broda, Oliwia Flejszar kl. V
III miejsce – Seweryn Maj, Natalia Koniuszy, Zuzanna Kość kl. V
III miejsce – Amelia Bała, Maryla Karpińska, Faustyna Karpińska kl. „0”

Zespoły:
II miejsce – Sylwester Godzień, Michał Napora, Norbert Lizun, Jakub Godzień, Martyna Matusz, Ilona Bała kl. II - V

Laureaci Gimnazjum:

I miejsce – Kinga Wróbel kl. IIa

II miejsce – Sandra Kud kl. IIa

III miejsce – Kinga Wańkowicz kl. IIa

III miejsce – Izabela Skupień kl. IIa

Zwycięzców można było usłyszeć i podziwiać na koncercie laureatów w niedzielę 10.01.2016r. o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy. Zebrało się dużo gości. Każdy z triumfatorów otrzymał dyplom oraz nagrodę, którą wręczali P. Maria Szajny i ks. Jacek Chochołek, proboszcz parafii Rokietnica. Piękny, nastrojowy wieczór kolęd zakończyła swoim występem Orkiestra Dęta z Tuligłów.

Kinga Wańkowicz

klasa IIA