Szewczyk Dratewka

W dniu 21 maja 2015 roku uczniowie kl. I-III wybrali się do Przemyśla na spektakl teatralny pt. ,,Szewczyk Dratewka” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji Im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Znaną wszystkim opowieść Janiny Porazińskiej wzbogaconą jeszcze o szereg innych ciekawych postaci, takich jak: Smok Wawelski czy Król Krak, młodzi widzowie obejrzeli z wielkim zaciekawieniem, żywo reagowali na grę aktorów, aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu śpiewając wesołe piosenki, recytując wspólnie z aktorami śmieszne wyliczanki. Na przykładzie Dratewki mali widzowie mogli przekonać się, że skromnością, uczciwością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć.

Po przedstawieniu dzieci wraz z opiekunami przeszły spacerkiem urokliwymi uliczkami starego Przemyśla, a następnie udały się na pyszne lody pistacjowe.

Pełni wrażeń wróciły do szkoły, a następnie do domu

Krystyna Bąk