Święto flagi

„Czując się odpowiedzialnym

za to wielkie wspólne dziedzictwo,

któremu na imię Polska…” / J. P. II/

- uczmy naszych wychowanków

już od najmłodszych lat kochać ojczyznę!

30 kwietnia 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły - Święto Flagi. Tego dnia przedszkolaki rozmawiały na temat naszych symboli narodowych – godła, flagi, hymnu i roli jaką pełnią te symbole w naszym życiu. Chcąc przypomnieć i zachęcić do uroczystego świętowania - Święta Flagi przedszkolaki samodzielnie wykonały flagi Polski, którymi chętnie dzieliły się z rodzicami, napotkanymi podczas naszej wycieczki osobami. Z naszymi symbolami udaliśmy się między innymi do: ośrodka zdrowia, sklepów, Urzędu Gminy, zakładu fryzjerskiego. Nasi mali patrioci rozdając flagi zachęcali do umieszczenia ich w widocznym miejscu. Tego dnia spotkaliśmy się z wieloma osobami, które obdarzyły nas życzliwością, uśmiechem a nawet zostaliśmy ugoszczeni ciasteczkami co przedszkolakom bardzo się spodobało. 6 maja b. r. wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, który był podsumowaniem naszych rozważań na temat symboli narodowych.

Jadwiga Karpińska