Spotkanie z policjantem z KP w Jarosławiu

Po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Jarosławiu. Tym razem - 10 marca 2015 r. klasy: I a i I b wysłuchały ciekawej prelekcji pt. "Odpowiedzialność prawna osób nieletnich", prowadzonej przez panie policjantki.

Gimnazjaliści dowiedzieli się , kto kryje się pod pojęciem "nieletni", na czym polega odpowiedzialność cywilna osoby nieletnia, a odpowiedzialność karna, jakie ponoszą konsekwencje za swoje złe czyny osby nieletnie. Omawiane były również zagadnienia dotyczące demoralizacji, procedur policyjnych. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu byli zainteresowani tą tematyką, zadawali dociekliwe pytania. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o możliwościach pomocy w trudnych dla nich sytuacjach. Temat wzbudził zainteresowanie, jest aktualny i potrzebny, dlatego będzie kontynuowany.

Anna Pałys