Grupa zaelektryzowani - „Śladami wielkich odkryć”

24 lutego w sali Oddziału Przedszkolnego miał miejsce spektakl pod tytułem „Śladami wielkich odkrywców”. W spektaklu wzięły udział dzieci z zerówki i klas od I do III szkoły podstawowej w Rokietnicy.

W spektaklu wystąpiły dwie postacie - jedną z nich był inspirujący podróżnik, którego celem było nauczyć widownię o jego podróżach, drugą zaś ekscentryczny i lekko oszalały alchemik- naukowiec, który chciał nauczyć dzieci prawdziwej nauki. W toku wydarzeń widownia miała możliwość poznać jak czytać mapę, jak działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektryczne. Cała fabuła przedstawienia została przedstawiona w lekki, humorystyczny sposób i miała bardziej formę kabaretu dla dzieci skonstruowanego w sposób umożliwiający dzieciom aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.

Jadwiga Karpińska