Otwórzmy serce dla Adrianka

Od początku stycznia 2015 r. w ZS w Rokietnicy rozpoczęła się akcja charytatywna pomocy 5-letniemu Adrianowi, przedszkolakowi SP w Woli Rokietnickiej. Adrian cierpi na mukowiscydozę. Leczenie tej choroby jest bardzo kosztowne dlatego apel o pomoc chłopcu spotkał się z dużym zrozumieniem wśród społeczności uczniowskiej i lokalnej. Ruszyło Szkolne Koło Wolontariatu. Zaangażowali się uczniowie i nauczyciele. Uczniowie przygotowali gazetki informacyjne, audycję, pogadankę.

Pierwszy krok zrobiły uczennice klasy I A gimnazjum. Eliza Stefanowska i Gabrysia Kiper, które samodzielnie upiekły pierniczki. 9 i 10 stycznia 2015 r. rozprowadzały je w szkole a następnie udały się do urzędu gminy, banku, ośrodka zdrowia na plebanię oraz do sklepów. Wszędzie były bardzo życzliwie przyjęte a ich piernikowe serduszka dla Adrianka bardzo szybko się sprzedały. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kiermaszu prac uczniowskich, z którego dochód także zostanie przeznaczony na leczenie chłopca. Nasza akcja charytatywna spotkała się także z odzewem ze strony rodziców. P Grażyna Rogała przeznaczyła na kiermasz własnoręcznie wykonaną kompozycję ekologiczną.

Czekamy na dalsze pomysły i inicjatywy pomocy Adriankowi.