Hej kolęda, kolęda

10 i 11.01.2015 r. w rokietnickiej świetlicy odbywał się IV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Akcję Katolicką. W sobotę odbywały się przesłuchania kolędników. W niedzielne popołudnie przy szczelnie wypełnionej sali widowiskowej świetlicy wiejskiej odbył się koncert laureatów festiwalu "Popłynęła kolęda", dzieci i młodzież zaprezentowali bardzo ciekawy repertuar. Były piękne i oryginalne wykonania młodych artystów. Własne aranżacje znanych kolęd oraz gra na instrumentach zrobiły duże wrażenie na słuchaczach. Wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Prezes Akcji Katolickiej p. Maria Szajny oraz ks. Grzegorz Rucyk wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nasza szkoła miała w tym roku liczną reprezentację. Byli to:

Uczniowie klas I - III SP

Soliści:

• Natalia Kaszuba - I miejsce
  • Oliwia Broda - II miejsce

Zespoły:

• Oliwia Broda, Oliwia Flejszar, Natalia Kaszuba, Kinga Wota- I miejsce
  • Sylwek Godzień, Daria Wiśniewska, Michał Napora, Seweryn Maj – II miejsce

Duet:

• Martyna i Kamila Kozior

Opiekun: p. Krystyna Bąk

Uczniowie klas IV - VI SP

• Klaudia Gala - II miejsce
  • Martyna Szkoła - III miejsce
  • Anna Świerczek - wyróżnienie
  • Kolędowały także: Aleksandra Karuś, Honorata Zając, Martyna Matusz i Julia Welszyng.

Opiekun: p. Magdalena Dyl

Uczniowie gimnazjum:

Soliści:

• Patrycja Płocica - I miejsce
  • Izabela Skupień - I miejsce
  • Klaudia Wota - II miejsce
  • Kinga Wańkowicz - II miejsce

Duety:

• Karolina Niemczycka i Mikołaj Pich - I miejsce

Zespoły:

• "Zgraja Mikołaja" w składzie: Paulina Furtak, Paulina Gdyk, Małgorzata Korytko, Paulina Krysa, Karolina Niemczycka, Patrycja Płocica, Weronika Stec, Paweł Bała, Kamil Matusz, Mikołaj Pich, Jakub Raba i Artur Zajchowski - II miejsce

Opiekun: p. Bożena Lotycz

Cieszy fakt, że młodzież tak chętnie i licznie odpowiedziała na zaproszenie do wzięcia udziału w festiwalu kultywując w ten sposób piękny polski zwyczaj śpiewania kolęd.