Swobodna zabawa dzieci pod ścisłą ochroną

Zabawa zajmuje centralne miejsce w wychowaniu przedszkolnym i jest podstawową formą działalności dziecka. Jest ona tak silną i trwałą potrzebą dziecka jak potrzeba pokarmu, ruchu czy towarzystwa innych dzieci. Na zabawę i każdą działalność dowolną, poświęcamy dużo czasu w rozkładzie 5-godzinnego pobytu każdego dnia dzieci w zerówce, ponieważ w rozwoju dziecka jest to niezbędne.

Bez zabawy bowiem oraz swobody ekspresji i spontanicznego działania, nie da się wychować człowieka aktywnego, samodzielnego, twórczego, myślącego samodzielnie i zdolnego do inicjatywy. Na zdjęciach możemy podglądnąć nasze pięcio i sześciolatki podczas swobodnej zabawy według ich potrzeb i zainteresowań. Są to zabawy tematyczne, konstrukcyjne, manipulacyjne, gry stolikowe i zabawy dydaktyczne oraz zabawy na szkolnym placu zabaw. Są to chwile których nie wolno dzieciom odbierać ani ograniczać pod żadnym pozorem! !