Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej w Jarosławiu.

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, we wtorek 18 listopada dzieci z klas 0-1 pojechały do Miejskiej Biblioteki w Jarosławiu. Każdemu dziecku towarzyszył osobisty Pluszowy Miś, który był „biletem wstępu”. W sali spotkań oglądnęliśmy prezentację poświęconą historii pluszowego misia. Dowiedzieliśmy się, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki 25 listopada w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej bo w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Oglądnęliśmy też wielkie i sławne Misie, o których mówi się głośno niemal w każdej części świata, jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Colargol albo Gumisie itp.

Po projekcji, dzieci zwiedziły bibliotekę, która jest bardzo nowoczesną w pełni skomputeryzowaną instytucją. Oczywiście najciekawiej było w wypożyczalni dla dzieci i strefie gier.

Na zakończenie zaproszono nas na film „Przygody Misia Puchatka”.