Wyjazd młodzieży do Ośrodka Szkolenia Kierowców w Kidałowicach

W dniu 1 października uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej i klasy IIa gimnazjum byli wspólnie na wycieczce szkolnej w Kidałowicach w Ośrodku Szkolenia Kierowców. Uczniowie obu klas wysłuchali pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeprowadzonej przez pracownika ośrodka. Pogadanka wzbogacona była przekazem medialnym. Następnie wszyscy udali się na plac manewrowy celem próby na symulatorze wypadku. Uczniowie gimnazjum pokonali, specjalnie przywiezionym rowerem Martynki, trasę dla rowerzystów wg zaleceń instruktora. Pod okiem pani Beaty Mędrali uczniowie gimnazjum ćwiczyli sztuczne oddychanie. Każdy mógł spróbować jak to wygląda w praktyce i przećwiczyć na fantomie dorosłej osoby, młodego człowieka i niemowlaka. Wszyscy uczniowie otrzymali również odblaski. Na spotkanie, w stroju myśliwego, przybył również pan Cisek, który opowiadał o leśnictwie i kółku łowieckim. Gra na rogu najlepiej wychodziła uczniowi szkoły muzycznej Piotrkowi Skupniowi. Po tylu wrażeniach cała grupa udała się nad staw, gdzie już na nas czekały gorące kiełbaski z rusztu. Uczniowie klasy IIa połączyli ten wyjazd z obchodami święta chłopców. Panowie otrzymali słodkie upominki i kolorowe balony. Po tylu wrażeniach wróciliśmy do szkoły.