Wycieczka historyczna do Lublina

43 gimnazjalistów pod opieką p. dyr. Anny Żołyniak, p. Bożeny Lotycz i p. Dariusza Balickiego, z pilotem wycieczki p. Jackiem Hołubem wybrało się na 1-dniową wycieczkę historyczną do Lublina i Kozłówki. Uczniowie zwiedzili obóz koncentracyjny na Majdanku - muzeum martyrologii narodu polskiego, lubelskie Stare Miasto: archikatedrę z akustyczną zakrystią, wzgórze zamkowe i zamek, rynek z ratuszem, zabytkowymi kościołami i bramami miejskimi, odbyli przejazd przez miasteczko akademickie. Bardzo atrakcyjnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zespołu pałacowo – parkowego: siedziby rodowej Zamoyskich w Kozłówce oraz jedynej w Polsce galerii socrealizmu.

Lubelscy przewodnicy byli pod wrażeniem kulturalnego zachowania i historycznego zacięcia naszych młodych turystów. Napięty program spowodował, że zabrakło czasu na odwiedzenie tamtejszych galerii (ale to następnym razem). Późnym wieczorem po ekscytującym dniu, wszyscy cali i zdrowi wrócili do stęsknionych, oczekujących na parkingu szkolnym rodziców.