Niebo istnieje… Naprawdę

We wtorek, 10 czerwca, uczniowie klasy Ia i IIa wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Miejskiego Domu Kultury w Jarosławiu. W wycieczce brali też udział rodzice i dorosłe absolwentki naszego gimnazjum. Wzorem poprzednich wyjazdów udaliśmy się na degustację potraw do „Corleone”. Możemy tam liczyć na sprawną i miłą obsługę i dostosowanie godzin otwarcia lokalu do bieżących potrzeb konkretnej wycieczki. Jednak gwoździem naszego programu był film wytwórni TriStar Pictures pt. „Niebo istnieje... Naprawdę”. Światowy bestseller powstał na podstawie książki o tym samym tytule, która zainspirowała miliony ludzi na całym świecie. To prawdziwa opowieść o niezwykłym przeżyciu małego chłopca i o tym, jak jego ojciec szukał w sobie odwagi, by przekazać to światu. Nominowany do Oscara i zdobywca Emmy, Greg Kinnear, wcielił się w rolę Todda Burpo, pastora w małym amerykański miasteczku. Pewnego dnia jego maleńki synek Colton (Connor Forum) trafił do szpitala na operację ratującą życie. Chłopczyk cudem przeżył. Co było potem, to było coś niesamowitego. W ciszy i skupieniu młodzież oglądała ten film, film wzruszający do łez.