Lekcja Wolności 1989-2014

5 czerwca 2014 r. w naszej szkole gościł p. Jan Karuś, były działacz Solidarności Rolników Indywidualnych, represjonowany przez władze komunistyczne i internowany w okresie stanu wojennego. Podczas spotkania z gimnazjalistami w ramach przygotowanej przez MEN akcji, ,Lekcja Wolności 1989-2014” w 25. rocznicę wyborów do parlamentu przeprowadzonych 4 czerwca 1989 r. p. Karuś, zaproszony przez nauczyciela historii p. B. Lotycz i wnuka Grzegorza – ucznia klasy IA, opowiedział o wydarzeniach przełomowego dla historii Polski roku 1989 i o pierwszych demokratycznych wyborach w niepodległej Polsce. Dzieląc się swoimi wspomnieniami i refleksjami zachęcał młodzież do poznawania współczesnych dziejów naszej Ojczyzny. Relacja naocznego świadka i uczestnika wydarzenia historycznego zrobiła duże wrażenie na uczestniczącej w spotkaniu młodzieży. Dziękujemy panu Karusiowi.