Z bliźnim na majówkę - piknik rodzinny

W dniu 31.05.2014 grupa uczniów Zespołu Szkół z Rokietnicy pod opieka wychowawców p. A. Grymuzy, p.E. Koprowicz, p. M. Dyl i p. D. Balickiego kolejny raz uczestniczyła w imprezie integracyjnej z rówieśnikami i osobami niepełnosprawnymi w miejscowości Helusz k/ Pruchnika w pikniku „Z bliźnim na majówkę”. Piknik zorganizowany został w Ośrodku rekreacyjno - sportowo - szkoleniowym Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga przez parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu, Urząd Marszałkowski oraz Burmistrza Miasta Jarosławia. Piknik miał charakter imprezy wojewódzkiej i jednocześnie międzynarodowej z kilkuletnią tradycją. Gośćmi Honorowymi były przede wszystkim osoby niepełnosprawne, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej z całego województwa, wychowankowie Domów Dziecka i dzieci ze świetlic charytatywnych. Piknik rozpoczął się o godz. 10.00 uroczystą Mszą świętą. Organizatorzy zapewnili Gościom poczęstunek piknikowy, upominki i różnorodne atrakcje piknikowe, takie jak: konkursy, występy zespołów, pokazy tańca, mecze, gry, zabawy i wystawy. Szczególną atrakcją był koncert Don Vasyla z Cyganami. Wszystko dopisało tylko aura była niesprzyjająca - cały czas padał deszcz.