Koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

W dniu 14 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Rokietnicy odbył się Koncert Pieśni w hołdzie Janowi Pawłowi II którego celem było przede wszystkim rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i nauczaniem Jana Pawła II. Do udziału w koncercie zgłosiło się 40 uczestników, którzy występowali solo, w duetach i tercetach. Młodzież zaśpiewa m. in. „Barkę” oraz pieśni maryjne. W trakcie koncertu młodzież recytowała wiersze i wykorzystywano prezentację multimedialną, w której wykorzystano materiał zdjęciowy dokumentujący życie i działalności Jana Pawła II. Scenariusz koncertu został opracowany przez p. Magdalenę Dyl i p. Dariusza Balickiego.

Koncert miał formę konkursu i uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych. Śpiew młodych wykonawców oceniała komisja powołana przez panią dyrektor Annę Żołyniak. Przy ocenie Komisja brała pod uwagę: dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację utworu, poprawność wokalną (intonację, dykcję, emisję) i kulturę sceniczną. Po wysłuchaniu pięknych i wzruszających pieśni Komisja wyłoniła najlepszych wykonawców w poszczególnych kategoriach:

Klasy 0 – III
1 miejsce Natalia Kaszuba – kl. I – „Kochamy Cię Janie Pawle II”
2 miejsce Oliwia Broda – kl. I – „Barka”
3 miejsce Zuzanna Kość – kl. III - „Dobra Matko i Królowo z Jasnej Góry”

Klasy IV – VI
1 miejsce Martyna Szkoła – kl. IV – „Santo”
2 miejsce Klaudia Gala – kl. V „Strażnik Raju”
3 miejsce Aleksandra Karuś – kl. V - „Gdy klęczę przed Tobą”

Klasy I-III Gimnazjum
1 miejsce Klaudia Wota – kl. II – „Ty prowadzisz nas”
2 miejsce Patrycja Płocica, Karolina Niemczycka – kl. II – „Zaufaj Panu już dziś”
3 miejsce Joanna Wota – kl. I - „Jaskółka”

Po zakończeniu koncertu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Piękne dekoracje, oprawa muzyczna i multimedialna oraz przede wszystkim zaangażowanie młodzieży miało duży wpływ na efekt końcowy. Uczestnicy imprezy opuszczali salę w refleksyjnych i pełnych zadumy nastrojach.