"Jak świętują Dzień Niepodległości Polacy, Amerykanie i Francuzi"

31.03.2014 r. pracownia historyczna w Gimnazjum tętniła kulturą amerykańską. Uczniowie klasy IIb z wychowawcą p. Bożeną Lotycz zaprezentowali w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Jak świętują Dzień Niepodległości Polacy, Amerykanie i Francuzi" zróżnicowany program edukacyjno - artystyczny ukazujący historię, kulturę, tradycje, życie codzienne i obchody święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Rangę naszego, ,dnia amerykańskiego” podnieśli zaproszeni goście: P. dyr Anna Żołyniak, P. dyr Bożena Ochota i P. Beata Magdziak z wychowankami z klasy Ia. Gościem specjalnym był P. Adam Potoczny z Tuligłów, który wiele lat spędził w Stanach Zjednoczonych. Swoim ciekawym i barwnym opowiadaniem zainteresował zebranych i przybliżył młodzieży specyfikę życia w wielokulturowym i wielonarodowościowym kraju, jakim są Stany Zjednoczone. Uczniowie II b zaprezentowali m. in. taniec i muzykę amerykańską oraz galę oskarową prosto z Hollywood. Uczestnicy projektu przygotowali też quiz wiedzy o Ameryce, który wygrała Natalia Sokulska.

Gorące podziękowania składamy rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu poczęstunku, a szczególnie p. Dorocie Matusz za pyszne amerykańskie hot – dogi.