Półkolonia pełna wrażeń

135 dzieci i młodzieży z gminy Rokietnica było uczestnikami półkolonii, która odbywała się w trzech placówkach: Rokietnica, Rokietnica Wola i Tuligłowy. Jej organizacja była możliwa dzięki KRUS i Krajowej Radzie Izb Rolniczych. W organizację wypoczynku włączył się wójt gminy p. Bożena Gmyrek. Atrakcyjny program półkolonii i dobra organizacja zajęć sprawiły, że dwa tygodnie minęły dzieciom bardzo szybko. Organizacja półkolonii to wspaniały pomysł, który w tym roku wypadł równie dobrze jak w latach ubiegłych.
Dzieciom zapewniono odpowiednią opiekę, wypoczynek oraz atrakcyjne zajęcia artystyczne, rekreacyjne i sportowe. Dzieci uczestniczyły w rozgrywkach piłki siatkowej oraz różnych konkurencjach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne. Grupa dzieci z Rokietnicy mogła poznawać polską kulturę, historię i tradycję podczas zorganizowanych zajęć i wycieczek.

Koloniści byli m. in. w Krasiczynie, gdzie zwiedzali dawną siedzibę Sapiehów, w Przemyślu na torze saneczkowym w rzeszowskim kinie na projekcji filmowej "Smerfy 2" w Jarosławiu na basenie, gdzie uczyli się bezpiecznego korzystania z kąpieli i poprawili swoje umiejętności pływackie. Zwiedzali również Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Fredry - w centrum multimedialnym obejrzeli film, ,HUGO? , Powiatową Komendę Policji, Podziemną Trasę Turystyczną. Pół kolonistom udało się także pojechać na wycieczkę pełną zabaw i rozrywki do Radawy.

Pozostałe dni dzieci spędziły na miejscu, realizując programy artystyczne i sportowe. Nad bezpieczeństwem uczestników półkolonii czuwał kierownik p. Anna Żołyniak i opiekunowie grup Magdalena Dyl, Barbara Bąk i Katarzyna Koniuszy.

Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały upominki i dyplomy. Zwieńczeniem całości był uroczysty obiad.