Z pielgrzymką do tuligłowskiego sanktuarium

8 wrześni 2016 r. uczniowie Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Rokietnicy brali udział w V Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży, Rodziców i Nauczycieli do Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Anna Żołyniak, pani Bożena Lotycz, sztandar z asystą pocztu oraz 20-osobowa delegacja uczniów. W pielgrzymce wzięło udział łącznie około 400 uczniów z 13 szkół . Najliczniejszą grupę stanowiły osoby ze szkół im. bł. ks. Bronisława Markiewicza. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych z budynku Szkoły Podstawowej do Sanktuarium. Następnie przedstawiciele uczniów i nauczycieli zamierzyli Matce Boskiej nowy rok szkolny prosząc o potrzebne łaski i wstawiennictwo. Po programie artystycznym w wykonaniu uczniów z Gimnazjum w Pruchniku wszyscy wzięli udział w uroczystej Eucharystii. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez tuligłowskich parafian.