Samorządowcy na wycieczce

12 maja 2016 r. uczniowie tworzący Samorząd Uczniowski Gimnazjum wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Towarzyszyły im p. dyr Anna Żołyniak i opiekun SU p. Bożena Lotycz. Pierwszym punktem programu wycieczki był Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie, gdzie młodzież uczestniczyła w ,,spotkaniu z historią najnowszą”. Pracownik IPN p. Zenon Fajger w ciekawy i przystępny sposób zaprezentował temat ,,Sztuka w służbie propagandy”. Następnie młodzież udała się do Filharmonii Podkarpackiej, gdzie wysłuchała utworów A. Dworaka i J. Sibeliusa w wykonaniu Podkarpackiej Orkiestry Symfonicznej. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną w gmachu filharmonii. Po koncercie: miłe chwile spędzone na uroczym rzeszowskim rynku skąpanym w majowym słońcu.