Przedszkolaki w „Zagrodzie dzików”

17 maja 2016 roku dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Woli Mołodyckiej celem zwiedzenia „Zagrody dzików”. W zagrodzie czekało na nas dwóch bardzo miłych myśliwych, którzy z łatwością nawiązali kontakt z naszymi maluchami, pięknie opowiedzieli nam dlaczego należy dbać o przyrodę, opowiedzieli nam o swojej pracy, zaprezentowali sygnały jakimi posługują się podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków. Po krótkiej a jednocześnie bardzo wyczerpującej pogadance udaliśmy się na taras widokowy, z którego obserwowaliśmy jak wyszkolone pieski wykorzystując zmysł węchu wyszukują dziki mieszkające w zagrodzie. Przedszkolaki uważnie wodziły wzrokiem po zagrodzie i każdy chciał jako pierwszy wypatrzeć kryjące się w zaroślach zwierzęta. Po zejściu z tarasu widokowego udaliśmy się do wydzielonej części zagrody, w której podziwialiśmy małe warchlaczki. Niespodziankom  nie było końca, tego dnia czekało na nas ognisko zorganizowane przez Myśliwych. Jak się okazało kiełbaski smakowały nawet tym przedszkolakom, którzy jak nas zapewniali nie jedzą  i nie lubią kiełbasy. W drodze powrotnej dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej w Mołodyczu zwiedziliśmy szkolne muzeum. Zarówno Myśliwym jak i Panu Dyrektorowi składamy serdeczne podziękowania za życzliwość i ciepłe przyjęcie.