Święta Bożego Narodzenia w "zerówce"

Dzieci z „ zerówki” w czasie zajęć poznawały tradycje bożonarodzeniowe, opowiadały jak wyglądają przygotowania do świąt w ich domach, co znajdzie się na stołach w ten szczególny wieczór. Przedszkolaki zapoznały się z symbolami bożonarodzeniowymi tj. choinka, opłatek, sianko, puste miejsce przy stole czy pierwsza gwiazdka. W tym tygodniu często było słychać u nas kolędy, które towarzyszyły większości naszych działań. Wykonywane były przez dzieci różne ozdoby choinkowe tj. aniołki, łańcuchy i bombki – w wykonanie każdej ozdoby włożone zostało mnóstwo pracy i każda była wyjątkowa. Przedszkolaki wzięły udział w międzyklasowym konkursie na „Najładniejszą choinkę” i jak się okazało zajęliśmy pierwsze miejsce. Zwieńczeniem tych zajęć była wspólna wigilia, kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń świątecznych.

Jadwiga Karpińska