Dzień Wigilii to dzień szczególny

Dzień Wigilii to dzień szczególny, także w życiu szkoły.

22. grudnia 2015 popłynęła kolęda w Zespole Szkół w Rokietnicy. Uczniowie z wychowawcami zasiedli do klasowych Wieczerzy. Tradycyjne potrawy, w przygotowanie których włączyli się także rodzice. Zaproszeni na klasowe Wigilie nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa. Łamanie się opłatkiem, życzenia.

Następnie uroczysty program artystyczny, ,Bóg się rodzi” przygotowany przez Samorząd Uczniowski przy wsparciu opiekuna p. Bożeny Lotycz. Spotkanie z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem oraz z kolędnikami. I snuła się – przeplatana kolędami - opowieść o pięknych polskich tradycjach, obrzędach i symbolice świąt Bożego Narodzenia. Życzenia świąteczne w imieniu uczniów złożyli przewodniczący SU: Anna Świerczek i Piotr Skupień. P. wicedyrektor Bożena Ochota po złożeniu życzeń od Dyrekcji przedstawiła zwycięzców międzyklasowego konkursu na Najładniejszą Choinkę. Wygrały klasy, ,O”, V SP oraz IIA i IIB gimnazjum.