Czary mary… - „Andrzejki”

„Czary - mary, czary – mary…” . 19 listopada w naszym przedszkolu miała miejsce zabawa andrzejkowa - tańce, wróżby i inne magie. Stosowne rekwizyty oraz piękne przebrania wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Zabawę rozpoczęliśmy od wrzucenia do wody grosika na szczęście. Wszyscy byliśmy ciekawi kto kim będzie w przyszłości, jaki będzie miał zwierzątko, a także kto jako pierwszy będzie miał ślub. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc w rytm dziecięcych piosenek. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Przedszkolaki wiedzą jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Tego dnia na naszych stołach pojawiły się ciasteczka, owoce i inne smakołyki, o które zatroszczyli się nasi rodzice.