Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2015/2016

14 września 2015 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy. Do Samorządu Uczniowskiego kandydowało dziesięcioro uczniów klas IV-VI, wytypowanych przez swoich kolegów i koleżanki. Tuż po godzinie 11:00 do urny wyborczej wpadły pierwsze głosy. Dzień wyborów poprzedzony był tygodniową kampanią wyborczą, podczas której uczniowie rozwieszali swoje plakaty i hasła wyborcze, agitowali oraz namawiali do oddania na siebie głosów.

Komisja wyborcza w składzie: Julia Wota, Kamila Kozior, po podliczeniu głosów, ustaliła wyniki wyborów, które prezentują się następująco:

Przewodnicząca: ANNA ŚWIERCZEK

Zastępca Przewodniczącej: PATRYCJA FLEJSZAR

Sekretarz: JULIA WOTA

Skarbnik: MARTYNA SZKOŁA

Opiekun Samorządu Uczniowskiego SP Magdalena Dyl

Trzy dni wcześniej, 11.09.2015 r. gimnazjaliści wybierali swoje władze samorządowe.

Wybory przeprowadziła Komisja Wyborcza w składzie: Eliza Stefanowska, Gabriela Kiper i Kacper Wysocki.
Spośród dziewięciu kandydatów, którzy po ciekawej kampanii wyborczej znaleźli się na listach do głosowania, uczniowie Gimnazjum wybrali

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Przewodniczący: Piotr Skupień
z-ca przew.: Patrycja Baran
skarbnik: Aleksandra Warzocha
sekretarz: Marzena Wota

Na pierwszym zebraniu Zarządu SU i trójek klasowych uczniowie powołali sekcje:

Sekcja ds. kulturalnych:
Przew. Natalia Olchowy
Martyna Kaszuba
Aleksandra Karuś
Michał Sidor

Sekcja ds. informacyjnych:
Przew. Natalia Matusz

Aleksandra Niemczycka
Dominika Kosteczko
Kacper Wysocki
Artur Potoczny

Sekcja ds. ekonomicznych:
Przew. Arkadiusz Sykała
Justyna Lamber
Emilia Długosz
Sebastian Skop

Sekcja ds. porządkowych :
Przew. Magdalena Bała
Gabriela Kiper
Dawid Blajer
Karol Kijanka

Młodzi samorządowcy zgłosili swoje propozycje i ciekawe pomysły działania do opracowywanego Planu Pracy SU. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Życzę samorządowi uczniowskiemu niesłabnącego entuzjazmu w całorocznych działaniach na rzecz Szkoły i społeczności uczniowskiej.

Opiekun SU Gimnazjum Bożena Lotycz