Porozumienie pomiędzy Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych w Warszawie a Zespołem Szkół w Rokietnicy

Głównym celem porozumienia jest podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcanie jej do zagłębiania wiedzy o prozdrowotnym styku życia. Cel ten zamiarza sie osiągnąć poprzez:

1. wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia młodzieży, w tym głównie wzajemne informowanie się o problemach związanych z realizacją zagadnień z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia.

2. przygotowanie autorskich wykładów o uzgodnionej tematyce

3. udział przedstawicieli umawiajacych się Stron w ważnych wydarzeniach KIDL i ZS

4. współpracę młodzieży w zakresie akcji społecznych promujących zdrowie

Zespół Szkół w Rokietnicy koło Jarosławia jako pierwsza szkoła na Podkarpaciu podpisał porozumienie o współpracy z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych. W ramach współpracy do szkoły przyjechali studenci diagnostyki by w "Laboratorium pluszowego misia" zmierzyć wszystkim chętnym ciśnienie, poziom cukru we krwi czy poziom tkanki tłuszczowej...