Podsumowanie konkursu plastycznego "Nie pal przy mnie proszę"

Konkurs plastyczny realizowany w kl. I-III w ramach programu edukacyjnego "Nie pal przy mnie, proszę", miał na celu kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i uwrażliwienie ich na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.

Komisja konkursowa z pośród 41 prac uczniów wyłoniła laureatów na poziomie szkolnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się prace ucz. Weroniki Grzeszczak, Wiktora Teich, Michała Napory i Oliwii Sykały.

Podsumowaniem konkursu była również prelekcja multimedialna, wygłoszona przez p. B. Radoń, której celem było uporządkowanie wiedzy uczniów na temat zdrowia, kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Koordynator projektu Krystyna Bąk