Odwiedziliśmy dęby "Bartek" i "Zbyszko" oraz zdobyliśmy wolne miasto Borusz

13 maja 2015 r. wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę do lasu. Odwiedziliśmy wiekowe dęby "Bartek" i "Zbyszko" oraz wspięliśmy się na Górę Borusz, by zwiedzić wały średniowiecznego grodziska.

Uczestnikami eskapady byli uczestnicy projektu MultiSport oraz uczniowie klasy Ib. Chwilami było ciężko, ale nikt nie obiecywał, że będzie lekko. Najważniejsze, że dopisała pogoda, humory też. Jak zwykle nieodzowny okazał się Remik wraz ze swoimi gadżetami. Jego GPS pomógł nam znaleźć skrót podczas drogi powrotnej z Borusza. Trudy wycieczki zrekompensowali nam Państwo Matyjowie, którzy zaprosili nas na piknik do swojego rancza w Tuligłowach. Przygotowali ognisko oraz poczęstunek i napoje. Niektórzy mogli podziwiać jelenie, inni zaś zajęli się wędkowaniem w tamtejszym stawie.

Serdecznie dziękuję rodzicom Julii. Dziękuję też Paniom Lidii Kapłon i Alicji Brudek za okazaną pomoc w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczki. Uczniowie zachowali się bez zarzutu.

Adam Grymuza