Konkurs Banachiada - podsumowanie

30 marca 2015 roku reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Życiu i Działalności Stefana Banacha organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Jarosławia. Przedstawicielami naszej młodzieży byli:

• Gabriela Kapłon - uczennica klasy IIIa,
  • Klaudia Blajer - uczennica klasy II a,
  • Jakub Szkoła - uczeń klasy II a,
  • Patrycja Baran - uczennica klasy II b,
  • Gabriel Maj - uczeń klasy II b,
  • Ewelina Kapłon - uczennica klasy I b

Uczniowie byli pod opieką pani Beaty Magdziak.

W przerwie, przed ogłoszeniem wyników, uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu. Zorganizowana została tam wystawa prac uczniów ze szkół podstawowych dotycząca przestrzennego świata matematyki. Prace były trójwymiarowe, kolorowe i bardzo pomysłowe. Prace zwycięzców można było podziwiać na podsumowaniu Banachiady w ZSTiO.

Korzystając z chwili czasu i kameralnych warunków uczniowie wraz z opiekunem wzięli udział w krótkim, acz rzeczowym pokazie doświadczeń z dziedziny fizyki prezentowanym przez uczniów w/w szkoły. Chłopcy dokładnie pokazali i omówili następujące zagadnienia:

• koło Maxwella
  • kuwetę drgań
  • kulę plazmową
  • prądy indukcyjne
  • lewitację magnesów
  • falownicę
  • rurę Newtona
  • perpetuum mobile

Na koniec zaprezentowali projekty autorstwa kolegów dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Podsumowanie konkursu i kolejnej edycji Banachiady zgromadziło bardzo wiele osób. Glos zabrał pan dyrektor szkoły, a uczniowie przypomnieli niektóre fakty z biografii Stefana Banacha i odegrali scenkę z jego życia. Następnie wręczano nagrody, puchary i dyplomy.

Po tak wyczerpującym dniu, młodzież miała już tylko ochotę na małe co nieco. Smaczną pizzą i smakowitymi naleśnikami z nutellą i owocami uraczył uczniów bar Corleone.

Na zdjęciach można prześledzić, jak spędzano czas.