"Bóg nie umarł"

"Bóg nie umarł" to tytuł głośnego filmu religinego, na który do jarosławskiego kina, udali się uczniowie klasy: Ia, Ib, IIa i IIb wraz z wychowawcami 25 marca, w ramach rekolekcji wielkopostnych. Przez 110 minut z zaskoczeniem, niedowierzeniem, wzruszeniem, uśmiechem śledzili losy świeżo upieczonego studenta - Josha, który na zajęciach z filozofii zostaje poddany próbie: musi wybrać pomiędzy swoją wiarą, a przysłością. Bohater szuka dowodów na istnienie Boga, czy uda mu się znaleźć? - gimnazjaliści już znają odpowiedź...

Oprócz uczty dla ducha, młodzież miała również ucztę dla ciała. W oczekiwaniu na seans, uczniowie sympatycznie spędzili chwile w pizzerii, posilając sie smakołykami oferowanymi przez Corleone. Odwiedzili również dwie szkoły ponadgimnazjalne w Jarosławiu: ZSDGiL oraz ZSTiO i w ramach preorientacji zawodowej zapoznali się z ofertą edukacujną szkół.

Anna Pałys