Teatr Młodego Widza

Klasy: Ia i IIa wraz ze swoimi wychowawcami 19 marca 2015 r. udały się do MOK- u w Jarosławiu na obejrzenie sztuki pt. " Selekcja" w wykonaniu Teatru Młodego Widza z Wolimierza.

Spektakl oparty na: "Motologii", "Biblii", "Makbecie " i "Hamlecie" W. Szekspira oraz "Balladynie" J. Słowackiego ukazuje sposoby rekrutacji na wysokie stanowiska w wielkich korporacjch. Ciekawy scenariusz oraz doskonała gra aktorska sprawiły, że widzowie z zaparym tchem śledzili losy czterech osób zamkniętych w pokoju i walczących o prestiżowe stanowisko. Uczniowie przekonali sie, że w XXI wieku firmy walczą o "najlepszych ludzi", którzy dla korporacji poświęcą wszystko - własne ambicje, życie prywatne, miłość, a nawet rodzinę ... .

Po przedstawieniu gimnazjaliści przeszli do pizzerii "Corleone", a kiedy skonsumoawli smaczną pizzę, uali się do Zespołu Szkół Mechanicznych. W "Machaniku" w ramach preorientacji zawodowej zapoznali się z ofertą szkoły, uczestniczyli w pokazach przygotowanych przez starszych kolegów.

Pełni wrażeń wrócili do szkoły, a następnie do domu.

Anna Pałys