IX Powiatowe Targi Edukacyjne

20 marca 2015 r. trzecioklasiści naszego Gimnazjum uczestniczyli w IX. Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu, zorganizowane przez Starostę Jarosławskiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia.

Gimnazjaliści zapoznali się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2015/2016, obejrzeli pokazy promujące szkoły. Następnie w towarzystwie wychowawców: Katarzyny Twardy i Bożeny Lotycz, nauczycieli: Lidii Kapłon i Alicji Brudek oraz rodziców Marioli Bała i Agaty Skop odwiedzali jarosławskie szkoły średnie, w których mieli okazję zobaczyć pracownie oraz wysłuchać prelekcji nauczycieli i uczniów. Obejrzeli też przez teleskop ustawiony na boisku Zespołu Szkół Technicznych rzadko występujące zjawisko zaćmienia Słońca. Mamy nadzieję, że wyjazd zaowocuje trafnymi wyborami szkół średnich przez naszych trzecioklasistów.

Bożena Lotycz